Reflexní terapie - diagnostika, ošetření

 

Reflexní terapie - diagnostika, ošetření

Diagnostika – vyplnění formuláře, ve kterém zjistíme nerovnováhu a dysfunkci jednotlivých orgánů, s přihlédnutím a respektováním individuality klienta.Ukážeme mu body a plošky na chodidlech, které si bude sám ošetřovat a pomůžeme mu nalézt nejlepší prostředky, čerpající především z alternativní medicíny.DOPORUČUJEME finančně dostupné, prověřené bylinné a homeopatické přípravky, protože je těžké se v současné době orientovat v záplavě nabízených prostředků na trhu a „nenechat si tahat peníze z peněženky“. Body reflexní terapie mají velmi blízko k akupunkturním bodům, ale přesto s nimi nemají přímou souvislost. Naučíme Vás univerzální body, které mají velmi širokou míru použití, což je velká výhoda pro nemocné a lidi trpící nějakou chronickou potíží.


Ošetření
Nejúčinnější a nejlépe působící praktiky :

Po vyplnění a vyhodnocení diagnostického formuláře provedeme odborné reflexní ošetření. Poté následuje měkká reponace, postupy na lůžku.

Uvolnění krční páteře, přímé i nepřímé, celé páteře, SI skloubení, lymfatická masáž celých zad. Víte proč vzniká napětí ve svalech a úponech podél páteře? Především jsou to vnitřní příčiny, ne jak se všeobecně domníváme, špatným držením těla, velkou zátěží nebo sedavým způsobem života. Závisí to především na stavu jater. Játra totiž rozhodují o hospodářství s pohonnými a obrannými komponenty. Kondice svalů a úponů jsou závislé na tom, v jaké pohodě jsou játra.Určitě jste si všimli, že po těžkém a nevhodném jídle, špatné kombinaci, velkém množství najednou cítíte malátnost, zhoršuje se vám zrak, je to stav, kdy organismus přesunul všechny síly do trávení. Proto by se v tom čase nemělo ani dělat nic namáhavého na páteř,protože hrozí její poškození.Důsledek každodenního přetížení organismu je špatné držení těla, ale ne tím, že člověk není ochoten držet tělo správně.

Reponace žeber – kdo zažil vyskočené žebro, naražená žebra, ví, jaké je to utrpení.Úrazy jsou jasná věc a výborně se řeší reflexně, málokdo ale ví, že dýchací potíže, zejména, když se člověk nemůže nadechnout, jsou vlastně vyskočená žebra.Někdy se projevují bolestí pod lopatkou, z čehož neprávem obviňujeme páteř.Základem je znovu uvolnění krční páteře, reflexní uvolnění hrudní kosti a celé oblasti hrudníku.


 

Historie této masáže sahá hluboko do minulosti, její kořeny můžeme vystopovat již ve Starém Egyptě, Číně,Indii. Princip RT spočívá v teorii, že celé naše tělo je zobrazeno v tzv.mikrosystémech (dlaně,boltce uší, jazyk, obličej, plosky nohou, atd) A právě s chodidly pracuje RT a využívá je i pro diagnózu případných chystajících se problémů v organismu a následně je pozitivně ovlivňuje. Zklidňuje či je posiluje. Reflexní terapie je vynikající metoda, působící na osoby jakéhokoli věku. Terapeut pracuje s reflexními ploskami nohou a rukou, uvolňuje též zablokovanou krční páteř. Tuto metodu je možné u nás spojit i s tradiční Reiki, kdy se účinky ošetření RT výrazně zesilují.

Fotogalerie: Reflexní terapie - diagnostika, ošetření