Zajímavé články a rady

budou postupně dodávány

 

 

Skvělá videa - pro naše maséry   - https://www.arthritis-health.com/video/rheumatoid-arthritis-overview-video

 

Zajímavé video o krční páteři, především pro naše maséry - https://www.spine-health.com/video/cervical-spine-anatomy-video

 

https://www.moje-pravdy.cz/zdravi/sebelecba/1977-autoimunitni-onemocneni-duchovni-pricina

 

Zajímavé video, co je to metoda Su Jok:  

https://www.youtube.com/watch?v=NvwujHc2l94

 

PÁTEŘ A JEJÍ FUNKCE, NERVOVÝ SYSTÉM.pdf (1101294)

 

Opět moc zajímavá rada od Martina Kolára :-):

 

Často u nás v práci řešíme jak předejít premenstruačnímu syndromu a jak si poradit s průběhem menopauzy... radí náš super bylinkář Martin Kolár:
Kozinec blanitý - velmi zajímavá léčivka, u nás málo známá. Výtažek z kozince najdete v elixíru Vitador, který doporučuje nejen pro dosažení premenstruační, menstruační pohody, ale i pro klidný průběh menopauzy (klimakteria). Muži zase ocení blahodárný vliv kozince na kvalitu spermií, jinými slovy - na zlepšení plodnosti. Elixír Vitador je dále vhodný také při nedostatku energie a stálé únavě, v rekonvalescenci po operacích, těžkých chorobách, při pobytu v prostředí zamořeném toxickými látkami, nebo při překyseleném organismu.

 

Moc se mi líbila odpověď našeho bylináře Martina Kolára na otázku: "Četla jsem, že ostropestřec má protirakovinné účinky, je to pravda?"

Martin - V extraktu ze semen ostropestřce byla skutečně objevena látka silybin, která má kromě neobyčejně silného účinku na ochranu jaterních buněk prokázané i protirakovinné působení. Konkrétně proti nádorovým buňkám adenokarcinomu prostaty, nádoru prsu, děložního hrdla a plic. Zajímavý je devitalizační mechanismus protirakovinného účinku ostropestřce, kdy je zablokováno cévní zásobení nádorů, které následně již nemetastazují a odumírají. Tento způsob léčby rakoviny nemá, na rozdíl od klasické chemoterapie, žádné vedlejší účinky a v budoucnu se může stát významným uznávaným postupem. V současné době nabízíme k terapeutickému použití koncentrovaný výtažek z ostropestřce, připravený speciálním postupem opakované extrakce, kdy jsou zachovány v maximálním množství všechny potřebné účinné látky.

 

přidáváme další super článek MUDr. Tomáše Lebenharta:

https://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/prevzate-clanky/svycarsko-priznalo-barvu

 

Článek od MUDr. Tomáše Lebenharta, moc doporučujeme přečíst

Dnes jsem v ordinaci poslouchal rodiče 2,5leté holčičky… To, co teď budete číst, lze těžko pochopit a asi tomu někdo nebudete věřit. Přesto vám tento nesmírně dramatický příběh předkládám. Je o životě a smrti, o lékařské a rodičovské odpovědnosti. Mým úmyslem je, posílit vědomí každého nemocného, trpícího, hledajícího. Posílit vědomí rodičů těžce nemocných dětí…

Asi před rokem byl té dívence zjištěn zhoubný nádor kořene jazyka. Byla ihned operována. Nádor byl odstraněn, malá pacientka se brzy zahojila. Pak se jí ujali onkologové. Naplánovali chemoterapii. Rodiče malé jsou samostatně myslící, odpovědní, milující lidé. Velmi intuitivní a citlivá maminka měla silný pocit, že se dítě uzdraví bez těchto věcí. Objednali se ke mně, určil jsem homeopatickou léčbu. Byli dnes u mě po půl roce na kontrole. Je naprosto zdravá, dobře se vyvíjí, je veselá, šťastná. Mohlo to však být jinak…

Asi dva měsíce po zdařilé operaci byla provedena magnetická rezonance celé hlavy. Na prestižní klinice dětské onkologie si rodiče vyslechli verdikt: Nádor se vrátil, je nutno operovat. „Jste neodpovědní rodiče, pošleme k vám sociálku! Když se neproberete, můžete o své dítě přijít." Takto a podobně na rodiče v přítomnosti dcerky křičeli. Statečná matka se nedala zastrašit a požadoval, aby jí na snímcích ten nádor ukázali. Nechtěla tomu uvěřit. Lékařka jí vyhodila se slovy, že o tom s ní nebude diskutovat. Rodiče se nedali. Při další návštěvě požadovali zprostředkování rozhovoru s přednostou radiologické kliniky, který výsledky rezonance interpretoval. „To je nesmyl, to by bylo strašně složité", reagovala lékařka. Budova radiologické kliniky byla, co by kamenem dohodil. Rodiče se tam vydali. Probojovali se k onomu radiologovi. Slušně, ale nekompromisně požadovali zasvěcení do osudného nálezu. Přednosta je přijal vlídně. Sedli si v jeho kanceláři a on si nechal předložit všechna radiologická vyšetření. Po chvilce studia se udiveně zeptal (sám sebe): „ To jsem popisoval já? Nikde není ŽÁDNÁ známka recidivy. Vše je čisté." Chvíli na sebe hleděli. Matka se pro jistotu zeptala: „Je nutná reoperace a chemoterapie?" „Jistěže NENÍ", odpověděl radiolog, bez dalšího vysvětlení. „Děkujeme…"

Drama nekončí… Rodiče opět zašli na onkologii. Čekali čtyři hodiny. Lékařka brala jiné děti, které docházely a je nechala čekat a čekat… Byla velmi nervózní, a urážela matku. Oslovovala ji „matko". Jednou zaslechla, jak si personál posměšně povídá: „Á, zas přišla matka…" „Pan doktor nám sdělil, že kontrolní nález je negativní a není důvod k operaci." Lékařka na to vůbec nereagovala. Rozešli se s tím, že operace teda nebude. Podotýkám, že by se jednalo o rozříznutí přední strany krku a velmi náročný, dlouhý výkon v hluboké narkóze u dvouletého dítěte - a to zbytečně. Je ale nutná další kontrola. Tak zase přišli na kontrolu. Ani náznak omluvy. Přišla sestra a řekla rodičům, že je nutno odebrat krev. Zavedla do žilky kanylu a tu rodiče ke své hrůze vidí, jak sestra upevňuje k hadičce vedoucí do krve nádobu s roztokem."Co to je?", ptali se. „CHEMOŠKA", oznámila jim sestra. Lékařku neviděli. To co následovalo, již nebudu popisovat… Rodiče samozřejmě nedovolili, aby do těla jejich dcery kapalo cytostatikum… Byli opět uráženi a zastrašováni.

Na tomto příběhu mě velmi pozitivně zaujalo statečné chování rodičů, nesmírná síla matky a to, že za celou dobu tito úžasní lidé neprojevili ani stopu agrese a zloby. I když byli důslední a neústupní, chovali se skromně, tiše, pokorně. Nehádali se. Konali v klidu. Poslední vývoj: Onkologové trvali na

další magnetické rezonanci (ta pro mozek malých dětí velmi škodlivá a měla by se indikovat nanejvýš uváženě). Matka vybojovala odklad za rok. Ona VÍ, že dcera je a bude zdravá. Po mých konzultacích a pročtení doporučené literatury (Luule Viilma - Duševní světlo… a jiné), pochopila, co vlastně intuitivně již věděla, že maličká svým rodičům přinesla šanci na sobě pořádně zapracovat… A nyní již není potřeba nemoci… I já v očích děvčátka vidím mír a štěstí. Nebojím se o ni.

Milí rodiče, buďte pozorní a odpovědní. Nesvěřujte bezmyšlenkovitě své děti našemu zdravotnickému molochovi… NENÍ jako systém humánní! O humanitu se snaží jeho zaměstnanci různou měrou a mnoho z nich citově vyhoří. Nebuďte ovcemi jdoucími na porážku! Zachovejte si čistou mysl, důstojnost a svobodu. Požadujte zájem ze strany nás lékařů. Zájem pomoci. Příběh malé holčičky má ještě pokračování, které je tak strašlivé, že si ani já netroufám jej zveřejnit… Co se rodiče dozvěděli od jednoho zdravotníka, jenž z důvodů svědomí kliniku opustil… Paní mi řekla, že když opouštěla kliniku, tak u auta na parkovišti dlouze a z hlouby zvracela… Ulevilo se jí.

Takových příběhů jsem vyslechl desítky, možná stovku. Nejde tedy o exces. Nepamatuji si, ale příběh tak surový. Ještě bych rád uvedl (z osobních důvodů), že se nejednalo o Motol. Pozoruhodné zůstává, že jediní, kdo se celou dobu neústupně snažili o vědecký, racionální přístup - byli rodiče…

A na konec, spíše pro pobavení: Včera večer jsme na setkání plzeňských léčitelů chvíli mluvili o alarmující úrovni českého zdravotnictví. Jeden kolega vyprávěl historku, kterou vyslechl od svého klienta. Rakovina prostaty. Svérázný starší muž. Odmítl ozáření - už mu pomalovali břicho… Onkolog na něj zařval: „UMŘETE!" Chlap se nedal a zařval na něj: „VY TAKY!" A lékař v bílém plášti se taky nedal: „ALE VY UMŘETE DŘÍV!!" I toto možno slyšeti v ordinacích… A ještě si to platíme.

Odpovědnost chybí mnoha zdravotníkům, úředníkům, soudcům, politikům, podnikatelům i rodičům. To je vážný problém. Co s tím… Myslím, že každý musíme sami za sebe.

Dr. Tomáš Lebenhart

 

Nový elixír VITADOR

V sortimentu na www.novyobzor.cz najdete nový Duhový elixír VITADOR, který slouží především k celkové revitalizaci organismu. Lidské tělo má schopnost samočištění a samouzdravení. Díky stále náročnějším životním podmínkám však tuto přirozenou schopnost regenerace postupně ztrácíme. Většina lidí tak neumírá stářím, ale předčasně na nejrůznější choroby. Život nám přitom může prodloužit včasná revitalizace pomocí vhodných bylinek. V tradiční čínské medicíně se k tomuto účelu již po staletí používá kozinec blanitý (Astragalus membranaceus). Tato mocná bylina posiluje životní energii - Čchi. Kozinec se proto podává nemocným a starým lidem k doplnění vitální síly. Západní medicína za nedostatkem vitální energie vidí především nezdravý způsob života, přemíru rafinovaných potravin a vzrůstající stres. Někdy se v této souvislosti hovoří o tzv. překyselení organismu (acidóze). V elixíru VITADOR proto najdete také výtažky z jasanu a pampelišky, které napomáhají rozpouštění a vyplavování kyselých usazenin z těla. Eleuterokok, známý též jako sibiřský ženšen, je osvědčený adaptogen, který pomáhá organismu vyrovnat se se stresujícími podmínkami a obnovit tělesnou rovnováhu. Extrakt ze jmelí je v Německu oficiálně používán ke zkvalitnění života onkologických pacientů. Všechny bylinné výtažky v elixíru VITADOR tak tvoří synergicky působící komplex účinných látek pro celkovou revitalizaci organismu.

 

Žlučníkové kameny

Často se nás ptáte na neoperativní cestu, jak odstranit žlučové kameny - rada našeho bylináře Martina Kolára:
hlavní složkou žlučníkových kamenů je cholesterol, takže je logické, že se jedná především o problém lidí, kteří konzumují nadmíru tuků a raf. cukrů (sacharidů). Omezit je třeba zejména tučné maso, vnitřnosti, uzeniny, nezakysané mléčné výrobky, ztužené tuky, vejce, bílý cukr a čokoládu. Zvýšené riziko vzniku ŽK je také u osob, které nedostatečně pijí. Denně je třeba vypít alespoň 1,5 litru čisté vody, aby se zředily žlučové kyseliny. Taktéž nedostatek pohybu výrazně zvyšuje riziko vzniku kamenů. Co se týče rozpuštění již vzniklých žlučových kamenů, tak doporučuji především komplexně působící elixír Psychoregen. Tento bylinný prostředek obsahuje mj. ostropestřec mariánský, který rozpouští ŽK a současně působí i preventivně proti jejich vzniku. Dále elixír obsahue rozrazil lékařský, jež je velmi důležitý při snižování hladiny chlesterolu, který se při rozpouštění kamenů uvolňuje. K elixíru Psychoregen je vhodné přidat extrakt z rakytníku nebo elixír Fructavit. Rakytník rovněž chrání játra a všechny sliznice. Na svůj žlučník bychom měli myslet včas, neboť jeho případné odstaranění zvyšuje až dvojnásobně rizko rakoviny střev. Bez žlučníku totiž není regulována koncentrace žluč. kyselin, které se z jater uvolňují přímo do střeva, kde mohou vyvolat zhoubné bujení v předrážděné sliznici.

THYMICON

Pro naše maséry - a nejen pro ně
Při kurzu doporučujeme Thymicon od Hadka - používáme ho jako dezinfekci, můžete ho pro jeho antimikrobiální vlastnosti doporučovat i jako doplňkový produkt na likvidaci plísní, ošetřovat obuv, ponožky, stříkat si ho přímo na ruce nebo na nohy při reflexní terapii - plosky nohy, ale přidám Vám další převzaté zkušenosti s tímto dezinfekčním zázrakem :
pokud musíte prát prádlo, které nosil někdo s plísňovým problémem - po skončení pracího ckylu - necháme vyvětrat vnitřek pračky, odpařit vlhkost - buben musí být suchý - rozprašovačem stříkneme do pračky - 5 stisknutí a zavřeme pračku do dalšího praní. Pokud cestujete vlakem, nebo kdekoliv potřebujete použít wc - na prkénko nastříkáte, setřete toaletním papírem... pokud potřebujete vytvořit hermeticky uzavřený prostor - ve kterém "pracuje" Thymicon - lze použít nejen plastový sáček, ale i zavařovací sklenici.... více se dovíte na stránkách Karla Hadka (www.karelhadek.eu)... pěkný den S.

 


CHLAMYDIE
Nad chlamydiemi je možné zvítězit, ale nejprve je třeba pochopit jejich způsob života. Je to velmi dokonalý parazitický organismus, něco mezi bakterií, virem a houbou. Dříve byly chlamydie zařazeny mezi viry, dnes patří k baktériím, v budoucnu se objeví třeba v třídě hub. Účinným lékem proto musí být kombinace antibiotika, fungicidu a antivirotika. Takovým přípravkem je např. elixír Fungilen, který obsahuje všechny potřebné látky. Extrakt z lichořeřišnice likviduje viry a bakterie, levandule plísně, penízovka kvasinky, puškvorec dokáže rozbít zapouzdřená ložiska a bříza funguje jako drenáž. Vzhledem k tomu, že chlamydie se dokážou maskovat bílkovinnými obaly buněk, které napadnou (podobně jako EB virus – viz. heslo), je vhodné nasadit také Imunex, aby se aktivoval vlastní imunitní systém. Oba elixíry lze užívat současně, nejméně po dobu 2 měsíců. Z praxe je však třeba vydržet často ještě déle, zhruba kolem půl roku.

Radí náš bylinář p. Martin Kolár

 

SAMEA

Vřele doporučujeme od firmy Karel Hadek produkt SAMEA - čistíme s ním ovoce a zeleninu před použitím, atd

Existují různé rostlinné části, které krom dalšího, v tomto případě nepotřebného, obsahují i významná množství slizovitých složek. Ty pak jsou známy tím, že jsou schopny působit jako emulgátor. Tedy způsobují, že se tuk stává vodou rozpustným. Drobné částice jemně rozemletých rostlin pak navíc působí i jako „rostlinný písek“. A tak mě napadla přímo kacířská myšlenka. Co s touto rostlinnou moučkou zkusit omýt nádobí. Stalo se. Ač jsem výsledek předpokládal, jinak
bych to ani nezkoušel, přesto jsem byl překvapen. Omyté nádobí – talíře, hrníčky, misky i hrnce a poklice byly naprosto čisté. Experimentování s doslova přírodní mycí surovinou pokračovalo i na zcela jiné úrovni.Pokusní králíčci, v tomto případě bych měl spíše psát „králice“, ode mě obdržely vzorečky s doporučením na omývání např. ovoce před jeho konzumací, ať již dospělými či dětmi. I zde bylo hodnocení doslova jásavé. Mastné nečistoty včetně prachu na jablkách byly odstraněny. Testovaná novinka, jež obdržela jméno Samea, se osvědčila i u dalšího ovoce, jako jsou citrony, pomeranče, mandarinky, hrušky a další, ať již pro přímou konzumaci, či lisování šťávy. Omytím ovoce za pomoci
novinky z rostlinné říše, jej můžeme zbavit jak možných zbytků pesticidů používaných během zrání plodů, tak konzervačních postřiků proti plesnivění používaných po sklizni, před transportem. V úvahu přichází i další nečistoty, jež mohou vzniknout ať již při skladování ovoce či zeleniny (např. výkaly hlodavců), či při transportu (prach, saze z výfukových plynů). Mnohé z těchto nečistot jsou nerozpustné ve vodě, je tedy nabíledni, že samotná voda na omytí nestačí. Samea, byť garantovaně neobsahuje žádné tenzidy, spolehlivě odstraní i mastný povrch, který je u některého ovoce zcela
běžný, včetně dalších mastných nečistot. V neposlední řadě bych chtěl věnovat pozornost i rukám. I zde je Samea velice šetrným preparátem. Když si vzpomenu, jen tak z potěšení si je s touto novinkou omývám. Nevysouší, dobře myje a hlavně nedráždí. Nelze se divit, že Samea svou jemností oslovila i ty, kdož mají problémy při používání běžných komerčních přípravků, či dokonce zdravotní potíže s pokožkou rukou. V závěru prezentace novinky Samea snad jen ještě jedna zajímavost. I pokud by snad opláchnutí novinky po omytí nebylo dokonalé a kdokoli včetně malých dětí Sameu pozřel, nic se neděje. Samea má potravinářskou kvalitu.

Použití novinky Samea je jednoduché. Vzhledem k tomu, že se jedná o prášek, nikoli tekutinu, osvědčilo se na její aplikaci využití nerezové cukřenky na práškový cukr. Omývaný předmět  namočíme vodou a „pocukrujeme“ troškou Samey. Pak mytý předmět očistíme hubkou, u ovoce lze použít i kartáček, opláchneme vodou a vše je hotovo.

INCI: Brassica alba Seed Powder, Brassica napus Seed Powder

 

 

Moc zajímavý článek na webu MUDr. Tomáše Lebenharta, pokud Vás zajímá homeopatie, vřele doporučujeme, jistě se při čtení článku i pobavíte :-)

https://www.homeopat.mypage.cz/menu/nove-clanky/prezidentsti-kandidati-a

 

 

Proč nepít kávu s mlékem?

je to jedna z nejškodlivějších kombinací. V žaludku, kde je kyselé prostředí, totiž působí lahodně, ale dvanáctník reaguje podobně, jako když před trumpetistou olizujeme citron - stáhne se do křečí, což na určitou dobu vyřadí z provozu jak slinivku, tak žlučník, jejichž vývody do dvanáctníku ústí. Je k nevíře, jak dalekosáhlé důsledky to má v bederní páteři, nedostatek žluče ve střevech způsobuje zácpu a žluč, která se nedostane do dvanáctníku se usazuje, což vede k tvorbě kamenů, zbytečným namáháním žlučník časem tvrdne a přestává pracovat, meridián nemocného žlučníku - prochází velkými klouby, ramena, kyčle, kolena z vnější strany působí jejich bolesti, a dokonce i u loktů, jimiž neprochází, má na svědomí většinu problémů (tenisový loket), chybějící slinivkové šťávy ve střevech způsobují nadýmání, vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku (vznik cukrovky), a dysfunkční slinivka ochromuje činnost sliznic v celém těle... (Julius Pataky - Reflexní diagnostika)

 

Doporučujeme

www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ

 

Jak se zbavit přemnožených kvasinek?

Radí náš bylinář Bc. Martin Kolár

Základem úspěšného boje s patogenními kvasinkami by měl být elixír Fungilen a důsledná FUNGICIDNÍ DIETA, jež spočívá v maximálním omezení rafinovaného cukru a fruktózy (hrozno,hrušky, švestky a další sladké ovoce), kdynutého pečiva, plísňových sýrů, octa a zeleniny nakládané do octa, fermentované sóje a rýže, mléčných výrobků. Dospělí bojující s přemnoženými kvasinkami by měli vynechat též pivo a méně kvalitní vína. Po 2 lahvičkách Fungilenu je vhodné nasadit elixír Detoxilen na pročištění krve a lymfy. K Detoxilenu možno přidat ještě Ferzym nebo jiné kvalitní laktobacily k rychlejší obnově přátelských bakteriích ve střevě

 

Jak si sama doma vyrobit osvědčený přírodní deodorant ( návod z časopisu Regenerace)

Přírodní deodorant:

Ve sklenici smíchejte vrchovatou lžíci jedlé sody a zarovnanou lžíci škrobové moučky, uzavřete víčkem a vše důkladně protřepejte – soda zabraňuje přetransformování potu do nepříjemných pachových nuancí, škrob pach pohlcuje. Větší poměr sody vůči škrobu je nezbytný, jinak to nebude fungovat. Můžete přidat i pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje

nebo:

Ve sklenici vody rozpusťte 2 vrchovaté lžíce jedlé sody, dobře zamíchejte po 40 minutách slijte pouze tu část roztoku, která se rozpustila a přelijte do rozprašovače – přidejte oblíbený esenciální olej

nebo:

Domácí deodorant s jedlou sodou

1 díl jedlé sody, půl dílu solamylu

1 díl kokosového oleje

1 díl bambuckého másla

pár kapek esenciálního oleje

postup:

Ve vodní lázni rozpustíme bambucké máslo s kokosovým olejem a rozmícháme s jedlou sodou. Stáhneme teplotu a přidáme pár kapek esenciálního oleje. Vlijeme do prázdného obalu od deodorantu. Poměr složek můžete upravit podle tuhosti, které chcete dosáhnout - čím více oleje, tím řidší bude, pak můžete nalít do kelímku a natírat prsty. Kokosový olej můžete nahradit olivovým nebo jiným oblíbeným olejem, bambucké máslo kakaovým. Z esenciálních olejů doporučuji kvůli účinkům tea tree a šalvějový, které omezují pocení. Jestliže vám samotné nevoní, přidejte citronový, mátový nebo eukalyptový. Mají velmi svěží vůni. Esenciální oleje můžete vynechat nebo použít jakýkoliv, který vám voní. Deodorant by i bez nich měl být dostatečně účinný.