2 svépomocné techniky při bolesti šíje

E-book ke shlédnutí pro Vás zdarma

Připravily jsme pro vás návod, jak si pomoci při bolesti šíje 

Bc. Soňa Brandová Mikulová a Jana Čermáková Sýbová

Jsme lektorky a praktikujeme reflexní terapii, metodu Su-Jok a mnoho dalších technik. Pomáháme lidem od bolesti a ukazujeme jim cestu, jak si dát tělo a mysl do harmonie

Pár slov úvodem.

Ukážeme Vám zde, jak lze využít svoje ruce a obličej k úlevě od bolesti krční páteře a šíjových svalů.Proč jsme pro Vás připravily 2 svépomocné techniky při bolesti šíje?

Každý den se setkáváme s lidmi, které trápí bolest zad, šíje, kyčlí, ramen, kolen a karpálních tunelů.... Mají úporné bolesti, musí brát analgetika, než navštíví lékaře nebo svého terapeuta.

Proto jsme sedly a napsaly pro Vás všechny eBook, kde popisujeme ověřené techniky, jak si dokážete sami ulevit od bolesti šíje a již jste nebyli úplně bezmocní.

Dvacet let učíme maséry i laickou veřejnost. Svoje dlouholeté zkušenosti jsme vložily do kurzů a seminářů. Nyní připravujeme NOVINKU v podobě online kurzů, zaměřených na problémy pohybového aparátu. Jistě si každý vybere co bude potřebovat a co mu pomůže. Online kurzy budou dodány na naše webové stránky co nejdříve!

Lidské tělo je úžasné a nepřestává nás udivovat svojí schopností seberegenerace, jakmile k tomu dostane šanci. Na naší práci milujeme, že má tolik možností, jak si pomoci a nejenom to, že dokážeme najít i příčinu vzniklého problému.
Více si o nás můžete přečíst zde...

Během 20ti leté praxe jsme si opravdu osahaly a ověřily účinné metody, jak si sám sobě pomoci. Nyní jsme se rozhodly, že je ukážeme a naučíme i Vás.


O jaké techniky se jedná?

Využijete možnosti působit na krční páteř a příslušné svaly pomocí metody Su - Jok a reflexní terapie obličeje. Velká výhoda je, že obličej a ruce máte vždy k dispozici :-)

Jdeme rovnou na to :-) !

1. Technika - SU-JOK

Jedná se o metodu léčení pomocí bodů podobnosti těla na ruce a noze. V překladu z korejštiny Su - znamená ruka, JOK noha.

Vás jistě nebude zajímat teorie, ale jak si rychle a prakticky pomoci Su Jokem k úlevě bolesti krční páteře.

Co k tomu budete potřebovat?

Svoje ruce J , červený lihový fix, vypsanou propisovačku nebo vypálenou sirku, náplast a semínko neloupané pohanky, nebo černého pepře.V přiložené mapce vidíte, že na palci - z hřbetní strany jsou body podobnosti krční páteře. Nachází se od prvního - až po druhý kloub obou palců.

Uchopíte buď propisovačku nebo vypálenou sirku a podle návodu budete hledat bolestivý bod. Najdete ho snadno. On opravdu bolí. Projede Vámi ostrá bolest, kterou nemůžete "přehlédnout". V ten moment je vyhráno. Našli jste totiž léčebný bod, který budete následně několik málo minut stimulovat. Pokud je bolest opravdu ostrá, tak bod jen mačkejte zlehka.

Pokud cítíte pod sirkou zatvrdlinu, snažte se jí krouživým pohybem, proti směru hodinových ručiček rozpouštět. U krční páteře najdete jistě více bodů než-li jeden. Celou část můžete masírovat nehtem, sirkou, propiskou, nejvíce se věnujte bolestivým bodům. Je po masáži označte červeným lihovým fixem. Lihovým proto, že líh se odpaří a červená barva zůstane.

Jistě se ptáte, proč právě červená barva? 

Při ošetření Su Jokem má význam zahřívací. Prohřeje Vám body podobnosti krční páteře a dříve tím docílíte úlevy.

Nakonec vezměte semínko neloupané pohanky nebo černého pepře a na označený bod ho nalepte obyčejnou ne polštářkovou náplastí. Semínko se přikládá na dobu alespoň 12 hodin, nejdéle však 24 a poté ho vyměňte za nové. Nalepené semínko můžete přes náplast stlačovat a tím využíváte i jako akupunkturní pomůcku.

Jak dlouho lepit semínka?

Lepení semínek dělejte tak dlouho, dokud necítíte opravdu úlevu.

Jak dlouho bolestivý bod ošetřovat? 

Stačí pár minut, "berte to pocitově".

 Co když najdete na palci více bolestivých bodů?

Ošetřete všechny a také je označte červeným lihovým fixem, nakonec na ně nalepte semínka pohanky nebo pepře.

Jistě Vás napadne otázka, na který palec máte působit?

 Odpověď je jednoduchá, při bolesti šíje použijte oba palce.

Pokud Vás technika zaujala, vše podrobně vysvětlíme ve videokurzu, který bude velmi brzy k dispozici u nás na webových stránkách: www.vip-relax.cz . Připravujeme pro Vás videa, která budou cílená přímo na dané bolesti, vysvětleno proč vše funguje, co je to Su - Jok, názorně ukážeme jak si vše najít, ošetřit.....


K uvolnění šíje Vám také pomůže reflexní terapie obličeje. 

Co k tomu budete potřebovat?

 Svoje ruce a vypsanou propisovací tužku.

Jak postupovat? 

Podle fotografie hledejte na vyznačené linii bolestivé body. Ihned je stimulujte masáží nebo tlakem propisovačky. Bolestivé body ošetřujte několik minut. Nakonec celou vyznačenou zónu promasírujte. Směr masáže máte naznačený šipkami. Nezapomeňte ošetřit oblast u uší. Je jedno, jestli příslušné body budete stimulovat propisovačkou nebo celou zónu podle šipek masírovat tlakem. Pokud Vám bude vyhovovat obojí, je to v pořádku. Oblast u uší řešte razantní masáží - podle šipek - nahoru a dolů. Dojde tím k celkové harmonizaci.

Pokud Vás naše rady zaujaly, vše podrobně vysvětlíme ve videokurzech , které budou velmi brzy k dispozici u nás na webových stránkách: www.vip-relax.cz. Připravujeme pro Vás videa, která budou přímo cílená na dané bolesti. 

Bude velmi podrobně vysvětleno, proč vše funguje, naučíme Vás využívat metody, které můžete ihned na sobě aplikovat. Ukážeme Vám, jak správně namasírovat problematickou oblast, jak odblokovat daný problém, ale i jak využít bodů podobnosti Su - Jok k urychlenému hojení.

Ukážeme Vám, jak daný problém ošetřit pomocí reflexní terapie chodidla, ale i obličeje. Ukážeme Vám, jak si pomoci při problému s kolenem, ramenem, tenisovým loktem. Poradíme, jak si vyčistit tělo nejdostupnějšími, ale účinnými prostředky od toxinů, plísní a kvasinek, kde najít výborné recepty a nezbláznit se z fungicidní diety :-) . A ještě mnoho dalšího. Videa budeme přidávat postupně na náš web. Vše připravujeme po práci a protože máme velké pracovní vytížení, tak prosíme o trochu strpení. 

Jsme moc rády, že jste dočetli až sem a že budete tyto 2 skvělé metody aplikovat. Pokud budete cokoliv chtít dovysvětlit, upřesnit, stačí napsat na náš Fb, nebo zavolat. Telefonní číslo a facebookové stránky najdete ZDE.

Mějte pohodové dny bez bolesti. V opačném případě jsme tady pro Vás. Soňa a Jana, V.I.P.RELAX Plzeň.