Terapeutické ladičky

speciální  nástroje i našich terapiích a kurzech

Fonoforéza - tónová akupresura

                                 Co to vlastně je? 

Už jste slyšeli o terapeutických ladičkách? Nebo o Fonoforéze? Co si máte představit?

Fonoforéza - nebo-li tónová akupresura  - tato metoda využívá zvuk a jeho vlastnosti. Jde vlastně o zvukovou terapii speciálními, přesně stanovenými frekvencemi.

Co si tedy představit pod termínem terapeutické ladičky?

Jsou to precizní nástroje, které vypadají podobně jako ty, které má koncertní mistr, když se postaví před orchestr :-).

Jsou to vyladěné kovové vidlice, přesně na různé frekvence, v závislosti na účelu jejich použití. Každá ladička má svoji stanovenou frekvenci - kmitočet a od toho se odvíjí její terapeutické vlastnosti.

Stejně tak jako můžeme naladit klavír, tak i naše tělo se může naladit na optimální fyzickou i psychickou rovnováhu.

Zvuk má schopnost posílit výsledky terapeutických metod, v našem případě reflexní terapie, reponace celé páteře, odblokování zad, šíje, kolene, ramene, kyčlí, také Su Joku. Pokud vhodně zvolíme ladičku, můžeme působit přímo na těle, přikládat je na přímo na akupresurní nebo reflexní body.... 

Vibrační akupunktura pomáhá nastartovat funkci ledvin, tělo tak zbavovat toxinů, podporuje samouzdravující schopnost organismu a podporuje tím i imunitní systém.

Je skvělá při bolesti hrudníku, žeber, za prsní kostí - pokud se vyloučila porucha kardio, gastro a plicní etiologie, je obrovský pomocník při lymfatických potížích, ucpaných dutinách, problémech s průduškami, zmírňuje otoky...... Poúrazové stavy se velmi rychle vrací do normálu. Zrychluje se proces hojení tkání, zatuhlost a prokrvení okolí jizev z poranění.

V naší praxi využíváme ladičky se závažím, především při problém s pohybovým aparátem. Na bolesti kolem SI skloubení a bederní páteře velmi pomáhají ladičky s vibracemi 64Hz, nízké OM, na trapézy, mezižeberní svaly 138Hz nebo OM se závažím..... 

Je prokázána účinnost ladiček při zvyšování produkce oxidu dusnatého (NO)  v těle. Je to plyn, který způsobuje uvolnění svalů a roztahování cév. Dokonce i poslech určitého typu hudby a dalších praktik jeho produkci rovněž stimulují.
Pokud tedy přiložíme ladičku na určité tlakové body - stimuluje se uvolňování NO.


Na vyrovnání psychiky, doladění terapií či na závěr měkké reponace páteře využíváme potom především  sílu ladiček bez závaží - C a G, Solfeggio sadu, Harmonizační spektrum, andělské ladičky......... 

Čím víc zapojujeme tyto skvělé nástroje do denní praxe, tím víc zjišťujeme - co všechno umí. 

Co máme ještě v "rukávu?"

Velmi nás s Janinou oslovilo a opravdu upřímně nadchlo velmi rychlé navození psychické pohody klienta a obrovský relax, které ladičky svým působením nabízejí. Nesmírně nás doslova "dostalo", jak jsme se cítily při tzv. harmonizaci energetických center. 

Opravdu neskutečný relax a příval energie. Pokud víte o systému čaker věřte, že Vás jejich harmonizace terapeutickými ladičkami - zvukem - velmi překvapí! Nás zaujalo to, že při čištění energetických center nevkládáme do tohoto procesu svojí energii, tím pádem neovlivňujeme klienta svými případnými bloky a naším vnitřním nastavením. Zvuková terapie, přesně zvolená, udělá práci čistou a opravdu úžasnou.


Jak jsme se seznámily s terapií zvukem?

Před časem nás s terapeutickými ladičkami a jejich možným využitím seznámila naše skvělá Zuzanka Pavlíková, naučila nás s nimi pracovat a nastartovala tak v nás velikou chuť poznávat ladičky víc a víc.... Následovalo nádherné setkání s velkou odbornicí na Fonoforezu Zuzankou Dlhopolcovou, která nás dokonale provedla možnostmi a krásou tónové muzikoterapie. 

Dále nás velmi ovlinila úžasná Debbie Walker a Eillen Day McKusick. Obě dámy mají obrovské zkušenosti  s  vylaďováním lidského biopole a nesmírně oceňujeme, že nám vždy s trpělivostí odpovídají a radí s našimi dotazy a pomáhají vymyslet nejlepší řešení.

Pokud se potřebujete "hodit do psychické pohody", nastartovat motivaci, povzbudit kreativitu, zmírnit úzkost, dostat svůj spánek pod kontrolu, dát si trávení dohromady nebo se prostě jenom "uzemnit", tak jak jsme již výše uvedly, správnou kombinací ladiček toho lze opravdu docílit.

Kdo nás znáte, tak víte, že v práci využíváme pouze takové techniky, které jsou opravdu funkční a ne takové, které by tahaly zbytečně peníze z kapsy. Jako další takovou techniku jsme velice rády zařadily do naší nabídky právě Fonoforézu. Stala se naším velkým pomocníkem.
Pokud Vás terapeutické ladičky zaujaly, budeme během doby přidávat do blogu povídání o nich a praktické zkušenosti.

Informace pro Vás:

Kontakty 

Sledujte nás na Facebooku

a nebo ještě rychleji na f - Soňa Brandová Mikulová
Děkujeme za zájem, potřebujete-li rychlou odpověď, volejte + 420 604 238 911
obchodní podmínky
ochrana osobních údajů