Jak jsme začaly podnikat? Proč mám ráda Janu a ona mě?

19.02.2018

Nikdy mě nenapadlo, že budu psát blog. Stačilo mně, že k nám chodí klienti, mají nás rádi, všechno funguje... chodí k nám skvělé holčiny, pro které internet, blog, instagram.... naprosto normální záležitost. Máme je moc rády a doslova se těšíme, když k nám přijdou. Když si povídáme, co je nového, tak nám došlo, jak jsme těžce mimo "mísu". Máme tolik možností, jak předat tolik zkušeností a vědomostí nejenom pomocí "fyzických" kurzů, ale - že internet je úžasný nástroj, ne jenom žrout času..

Mějte prosím s námi trpělivost, budeme se snažit proniknout do toho, co Vy všichni již dávno znáte, protože si myslíme, že naše zkušenosti za to stojí. Občas asi budeme dělat pro Vás úsměvné chyby, ale to časem dáme.... :-). Moc budeme rády za zpětnou vazbu, případné otázky, pomoc... internet zatím umíme velmi uživatelsky a budeme s tím mít asi trošku práci.

Umíme toho hodně a byla by škoda to nešířit dál. Za jakoukoliv připomínku, pomoc... budeme moc rády. Soňa a Jana

Náš příběh

Jsme lektorky a praktikujeme reflexní terapii, metodu Su - jok a mnoho dalších technik. 25 let pomáháme lidem od bolesti pohybového aparátu a ukazujeme jim cestu, jak si dát snadno tělo i mysl do harmonie. Svoje dlouholeté zkušenosti jsme vložily do kurzů a seminářů. Lidské tělo je úžasné a nepřestává nás udivovat svojí schopností seberegenerace, jakmile k tomu dostane šanci. Na naší práci milujeme, že má tolik možností, jak si pomoci a nejenom to, především najít i příčinu vzniklého problému.

Teď budu chvíli psát sama za sebe, jako Soňa.... vždy mě velmi zajímaly masérské techniky, ale především možnosti, jak využít svojí mysl, aby pracovala pro nás, a ne proti nám. Semestry psychologie a psychoterapie na vysoké škole jsem přímo hltala, ale věděla jsem, že chci nalézt ještě další techniky, které si budou lidé moci praktikovat sami doma. Aby získali možnost, jak si pomáhat každý den, a nepřišli si naprosto bezmocní.

V době, kdy jsem chtěla jít za svým snem a věnovat se tělu a mysli, prošla jsem velmi temným obdobím a to jak pracovním, tak i osobním. Život je úžasný, udělal pro mne tu nejlepší věc, svedl mě totiž s mojí kolegyní Janou dohromady. I ona procházela velmi podobnými problémy a tak jsme se spolu začaly pomalu "stavět na nohy".

Krok po kroku jsme si začaly budovat svoje studio. Opravdu jsme začínaly naprosto od nuly. Neměly jsme vůbec nic, jenom doma skvělé děti a chuť do práce. Úžasné na tom bylo, že velmi rychle následovaly skvělé zkušenosti, otevíraly se nám postupně další možnosti se rozvíjet. A najednou.... sny se nám začaly plnit. Získaly jsme velmi cenné rady od zkušených masérů hokejistů a otevřela se nám tím možnost být v přípravném týmu na MS ........ vypsat.... a to i v dalších letech.

Stále jsme hledaly další nové cesty, jak najít tu správnou techniku, aby klient, který k nám přijde s bolestí, odešel od nás v pořádku, ale měl i srozumitelnou techniku, jak si pomoci sám doma. Velmi nás oslovila reflexní terapie, která se časem stala přímo naší vášní a metoda Su - jok. MUDr. Zinaida Saidová do nás vdechla svoji lásku k této, zatím u nás - ne příliš známé metodě, předala nám nejenom svoje vědomosti, ale i zápal pro ní. Za léta naší praxe jsme díky zpětné vazbě klientů, měly možnost vypracovat mnohé techniky k dokonalosti, jako je odblokování zad a šíje, odstranění bolesti "tenisového kloubu", bolavého kolene, kyčlí i ramene, karpálních tunelů a dalších potíží.

Docházely nám souvislosti, mezi příčinou a následkem. 'Obě jsme přesvědčené, že se nedá oddělit tělo od mysli, a tak se psycho-somatika stala součástí našich životů. Propracovaly jsme za ta léta postupy, jak najít v mysli příčinu daného problému a pomocí tzv. kvantové harmonizace, vložit do mysli nový emoční vzorec. Ten nahradí dosavadní "špatný", díky kterému vznikly "ony" potíže, a nahradit ho novým, prospěšnějším, který již bude pracovat pro nás, ne proti nám. Velmi nám na naší cestě pomohly skvělé workshopy Dr. Franka Kinslow. Díky jeho propracované vědecké metodě jsme dostaly svoje tzv. nejdůležitější puzzle do svojí skládačky.

Opravdu nás baví a naplňuje, předávat svoje léty nabyté zkušenosti a vědomosti dál. Našima rukama prošly desítky stovek masérů, ale i mnoho zapálených lidí, kteří chtěli mít nástroj, jak si umět doma pomoci. Díky tomu vznikl nápad, že vytvořit kurzy nejen pro odborníky, ale i pro lidi, kteří si chtějí pomoci sami , nebo svým blízkým. Za léta praxe jsme vystihly, jak nejlépe a srozumitelně svoje zkušenosti předat dál. Máme kurzy nejen s problémy zad a šíje, kde si každý podle návodu a mnohých technik bude moci ulevit od bolesti, ale mnoho dalších....

Milujeme svoji práci, a to doslova. Není to jen fráze, opravdu se stala naším koníčkem. Baví nás ta možnost, že to všechno vlastně nemá hranice.... a to je nejvíc... S a J